נזילות ביתיות מהוות מטרד לא קטן. החלק הבעייתי הוא שהן מתגנבות בשקט אל חיינו, עד שהן נעשות גדולות ובלתי נסבלות. הנזילות עלולות לגרום לעוגמת נפש רבה. ולא מדובר רק בפגיעה באיכות החיים כשעל קירות הבית יש כתמי עובש ירוקים או רטיבות, אלא גם בפגיעה בריאותית של ממש, שכן העובש הוא למעשה פטריות אשר מזיקות לאנשים הסובלים מאלרגיות, ילדים או אנשים מבוגרים. למרבה המזל, היום קיימות טכנולוגיות מגוונות שיכולות לאתר נזילות בקלות.

כבר לא צריך לשבור קירות

לא תמיד קל לאתר נזילה. לעתים היא מתחבאת על הגג, מתחת לבלטה או בתוך הקירות. בעבר היה צריך לשבור קירות כדי להגיע לנזילה, אך היום כבר אין צורך לעשות זאת. בעזרת ציוד מתקדם המיועד במיוחד לצורך איתור נזילות מים, ניתן למצוא בקלות את הנזילה הסוררת ולאתר אותה בקלות. אחת השיטות המתקדמות יותר הקיימות היום היא איתור נזילה באמצעות מצלמה תרמית. מדובר במצלמה קטנה שאפשר להשחיל דרך צינורות הביוב או לכל מקו שבו נדרש תיקון. המצלמה מגיבה לשינויים של חום וקור ובהתאם לכך מספקת מידע בצבעים. הצבעים החמים מעידים על חום ועל כך שאין נזילה, בעוד הצבעים הקרים מצביעים על מיקום הנזילה. המצלמה התרמית מאפשרת לדעת בדיוק רב היכן בדיוק נמצאת הנזילה. כך שגם אם יש צורך לשבור קירות, האינסטלטור יכול לעשות זאת באזור ממוקד,וזאת במקום לשבור קיר שלם.

לצד המצלמה התרמית, קיימות טכנולוגיות נוספות לאיתור נזילות. אחת הטכנולוגיות היא באמצעות מיפוי צנרת. בשטחים גדולים יש צורך לבצע מיפוי באמצעות גלאי מתכות מיוחד המאתר את השדות המגנטיים. שיטה נוספת היא איתור נזילות בעזרת בלון מיוחד אשר מחדירים אל תוך הצנרת. אם קיימת ירידה במפלס המים, ישנה סבירות גדולה שמדובר בצנרת שיש בה נזילה.

מזהים נזילה ומזמינים אינסטלטור במהירות

כאשר מדובר בנזילה, הערנות חשובה. ישנם אנשים הדוחים את הזמנתו של האינסטלטור לאיתור נזילות מסיבות של חוסר זמן. העניין הוא שככל שמתמהמהים עם הזמנת האינסטלטור, כן הנזילה עלולה לגרום לנזק גדול יותר ולגדול למימדים גדולים. על כן, ברגע שמבחינים בסימני נזילה, כדאי לפעול במהירות. הסימנים לנזילות יכולים להיות שונים. כמו שהזכרנו מקודם, מבין הסימנים הנפוצים יותר הם עובש על גבי הקירות וכן רטיבות. הקיר מעיד על כך שיש בעיה בצנרת. סימן נוסף הוא חשבון מים גדול במיוחד. אם קיבלתם חשבון ולא ציפיתם להוצאות גבוהות כל כך, ייתכן בהחלט שיש לכם נזילה שאתם לא יודעים עליה.

מיהו אינסטלטור נזילות טוב?

כשיש לנו נזילה בבית, אנו מעוניינים למצוא אינסטלטור מקצועי לאיתור נזילות. איש מקצוע זה מכיר את נושא הצנרת מקרוב ויכול לסייע לכם בדרך הטובה ביותר. לפני שמתקשרים לאינסטלטור כדאי לברר עליו פרטים וגם לאסוף עליו מידע רלוונטי – האם מדובר באינסטלטור אשר עובד עם ציוד מתקדם ויכול לסייע באיתור מהיר של הנזילה? האם זהו אינסטלטור מנוסה ומקצועי המתמחה בזיהוי הנזילות ואיתורן? לאחר מכן, כדאי להתקשר לאינסטלטור ולדבר איתו. האם מדובר באינסטלטור הממהר לסגור עסקה ולהגיד לכם את המחיר בטלפון? או שאולי זהו אינסטלטור מקצועי שחוק את הדברים ואינו ממהר לסגור חשבון לפני הזמן?