האוס קולור
  לקבלת ייעוץ ראשוני והצעת מחיר   1-800-200-442  
דף הבית מחירים ומבצעים בדיקת דירה בדיקת רטיבות בקירות ליקויי בניה בדק בית ביקורת מבנים מאמרים
צור קשר
 
שלח

 
1-800-200-442
 
sabo-k@zahav.net.il
 
מבצעים מיוחדים


מבצע לתקופה קצרה, מחיר לבדיקת רטיבות באזור המרכז ירושלים, מודיעין
1,000 ש"ח  כולל מעמ.

 רמלה , לוד , תל אביב והסביבה 
1,000 ש"ח  + מעמ.

הבדיקה מבוצעת עם ציוד חדיש, מצלמה מתקדמת באינפרא אדום וללא שבר בקירות.
 
 
בדק בית ובדיקת ליקויי בניה
בדק בית בדירות חדשות
שנת בדק או תקופת בדק

לביצוע בדק בית. קבלנים רבים פונים לרוכשי הדירות החדשות המתלוננים על ליקויים ודורשים מהם כי ימתינו עד לתום שנת הבדק קרי שנת המתנה אחת שתחילתה מרגע מסירת מפתחות הדירה, והנה לאחר שנה זו מתחייב הקבלן להגיע לדירה ולבצע תיקוני שנת בדק כהגדרתו.

זו תרמית מצידו של הקבלן ועליו לבצע את התיקונים מיד לאחר שהדייר מדווח (רצוי ומומלץ לדווח בכתב בדואר רשום אל הקבלן/ החברה) האמור לעיל, המונח שנת בדק או להמתין עד תום שנת הבדק, אינו אלא המצאה של הקבלנים. אין כל סעיף בחוק המחייב את רוכשי הדירות להמתין שנה עד לתיקון הליקויים ע"י הקבלן. זה מונח מוטעה ומטעה שהשתרש לו ברבות הימים והצליח וממשיך להצליח להטעות רוכשי דירות רבים שאכן לא אחת נעתרים לדרישה זו של הקבלן וממתינים שנה בתקווה שמיד לאחריה יפעל הקבלן לתקן את הליקויים בדירתם, כאשר גם תקווה זו לעיתים מתבדה. אין בכך כל הגיון והדבר אף מנוגד לחוק ולזכויות רוכשי הדירה. זה הרי אבסורד להמתין שנה!. מדוע רוכש דירה ששילם ממיטב כספו לקבל דירה תקינה צריך להמתין שנה ארוכה ובמהלך תקופה זו לסבול עם קיומם של ליקויים בדירה? מדוע שהקבלן לא יעניק לי שירות תיקונים מהיר ויעיל? מדוע לסבול שנה ארוכה?. ומה אם בפרק זמן זה יפשוט הקבלן רגל או ייקלע לקשיים כאלה ואחרים, מי ייתקן אז את הליקויים? האין זה הגיוני שהליקויים יתוקנו דווקא בפרק זמן סביר לאחר מסירת הדירה כאשר הפועלים מטעם הקבלן נוכחים באזור הבנייה וזמינים בכל רגע לביצוע התיקונים.

איתור ליקויי בניה לאחר תום שנת בדק בית רבים נוטים לחשוב כי אם עברה שנה מהכניסה לדירה, כל ליקויי שלא התגלה לפני תום המועד, וגם ליקויי בנייה אחרים שלא התגלו בעת ביצוע בדק בית - אין לדיירים את הבסיס החוקי לפנות אל הקבלן. לא נכון! ישנם קבלנים הטוענים כלפי הרוכשים כי במידה ולא הצביעו על קיומם של ליקויי בניה תוך שנה ממסירת הדירה, הרי שאז הנם מנועים מלבוא בדרישות או טביעות כנגד הקבלן. גם טענה זו אינה נכונה. תקופת הבדק תקופה שתחילתה מעת מסירת הדירה ומחולקת למס' שנים בהתאם לטיב הליקוי, כמפורט מטה. ל פי תיקון לחוק מכר דירות משנת 1990 אחריות הקבלן מתחלקת לשתי תקופות: תקופת הבדק תחילתה בעת העמדת הדירה לרשות הקונה ונמשכת בין שנה לשבע שנים כמפורט בחוק (ראה טבלה). תקופת האחריות: תקופה של שלוש שנים נוספות שמתחילה בתום שנת הבדק.


לחץ להצגת דוגמא לדוח ליקויי בניה

לחץ להצגת דוגמא לדוח בדיקת רטיבות

תקופת הבדק ואחריות הקבלן עפ"י חוק המכר:

צנרת כולל מערכת הסקה ומרזבים שנתיים + 3 שנות אחריות סה"כ 5 שנים

חדירת רטיבות בגג, בקירות ובמקלט 3 שנים + 3 שנות אחריות סה"כ 6 שנים

מכונות, מנועים, דודים 3 שנים + 3 שנות אחריות סה"כ 6 שנים.

קילוף חיפויים בחדרי מדרגות 3 שנים + 3 שנות אחריות סה"כ 6 שנים.

שקיעת מרצפות בקומת הקרקע 3 שנים + 3 שנות אחריות סה"כ 6 שנים

שקיעת מרצפות בחניות במדרכות ובשבילים בשטח הבניין 3 שנים+ 3 שנות אחריות סה"כ 6שנים

סדקים עוברים בקירות ובתקרות 5 שנים + 3 שנות אחריות סה"כ 8 שנים.

קילופים ניכרים בחיפויים חיצוניים 7 שנים + 3 שנות אחריות סה"כ 10 שנים

כל אי התאמה אחרת שאינה אי התאמה יסודית שנה + 3 שנות אחריות סה"כ 4 שנים מבלי לפגוע בחוק המכר כאמור לעיל, הרי שבכל מקרה זכאי רוכש הדירה לבוא בתביעת נזיקין כלפי הקבלן שהנה לפי חוק ההתיישנות למשך 7 שנים, יהא אשר יהא טיב הליקוי, ובמקרים מיוחדים בעיקר כשעסקינן בליקויי נסתר אזי ההתיישנות מתחילה מרגע שהליקוי נגלה לראשונה. ייעוץ ראשוני – חינם צלצלו 1800-200-442 טעות נפוצה בקשר למונח שנת בדק בית שנת בדק או תקופת בדק מושג שנת בדק מתייחס לתקופה שתחילתה מיום בו הקבלן מסר לידיכם את מפתחות הדירה ועד תומה של שנה ממעד זה. קבלני בניין וחברות בניה נוטות להתייחס לתקופה זו בלבד אל מול רוכשי הדירה, שבה הקונים קרי הדיירים אמורים לאתר ליקויי בניה, אם בכוחות עצמם ואם בעזרת שירות של חברות מומחות בתחום אשר להם הכלים, הידע המקצועי וגם הניסיון רב השנים לביצוע בדק בית.

חשוב לדעת – חוק מכר הדירות משנת 1973, מקנה לכל דייר את הזכות לתבוע בגין ליקויי הבניה בדירתו.
אחד הסעיפים המרכזיים בחוק מכר הדירות אומר: "כל התניה, שלא לטובת הלקוח, אינה רלבנטית ואינה מתקבלת אפילו אם רשומה וחתומה בחוזה המכירה".


תנו לנו לעשות את העבודה עבורכם.
מומחיות, המקצועיות והטיפול האישי והמהיר הם רק חלק קטן ממה שחברת "האוס קולור" – מציעה לכם.
 
 
דוחות לדוגמא בדיקת דירה בתל אביב בדיקת דירה בחיפה   צור קשר
דוח ליקויי בניה בדיקת דירה בגוש דן בדיקת דירה בראשון לציון   1800-200-442
דוח בדיקת רטיבות בדיקת דירה בשרון בדיקת דירה בשפלה   sabo-k@zahav.net.il
  בדיקת דירה בנתניה בדיקת דירה במודיעין    
האתר נבנה על ידי Nadlan2u.co.il